Język:

Aktualności

Czas na Kaziuki!

29 lutego 2020

Kaziuki to wydarzenie, które odbywa się od niemal 400 lat. Tradycja wywodzi się z Wilna. Pierwotnie jarmark odpustowy w dzień świętego Kazimierza (4 marca), obecnie - trzydniowy kiermasz połączony z występami artystycznymi.

Historia i tradycja sprawiły, że Kaziuki organizowane są także w polskich miastach. Wiele jarmarków odbywa się na Warmii i Mazurach.

Położone na szlaku Green Velo i w jego pobliżu miejscowości dbają o tradycję i folklor. Nic dziwnego, że początek marca przebiega w nich pod znakiem Kaziuków. Już 1 marca kaziukowy koncert i jarmark zagości w Bartoszycach, Giżycku i Lidzbarku Warmińskim. Tydzień później z tradycją wileńską spotkamy się nad Węgorapą (7 marca). Po raz pierwszy do grona kaziukowych miast dołącza Braniewo. Już 8. marca na scenie Braniewskiego Centrum Kultury zaprezentują się zespoły ludowe z Litwy.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013