Język:

Aktualności

4 sezony w gminie Cieszanów

9 marca 2020

Nowy projekt w gminie Cieszanów - każdy będzie mógł stworzyć własną trasę dla turystów po terenie gminy, a to dzięki rozpoczynającemu się właśnie projektowi „4 sezony w Gminie Cieszanów”. Na pomysłodawców najciekawszych tras po naszym regionie czekać będą atrakcyjne nagrody.

Dzięki udziałowi w Programie Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina, każda ze stron wyda na rozwój turystyki na swoim terenie ponad 32 tys. Euro. Dzięki środkom z grantu na terenie Gminy Cieszanów powstaną nowe ścieżki turystyczne. Wytyczone zostaną w ramach konkursu do którego każdy mieszkaniec regionu będzie mógł zgłaszać swoje propozycje. Na pomysłodawców najciekawszych ścieżek turystycznych czekają cenne nagrody oraz możliwość udziału w letnim mikserze turystycznym na Ukrainie. Ważną cechą planowanych tras jest ich różnorodność. Każda ze ścieżek poświęcona będzie innej porze roku. Dzięki temu sezon turystyczny w naszej okolicy będzie mógł trwać dłużej. Każda z tras składać będzie się z 5 punktów atrakcyjnych dla turystów.  Mogą to być zarówno zabytki, punkty widokowe czy pomniki przyrody. To co pojawi się na nich zależy jedynie od inwencji pomysłodawców tras.

Konkurs na najciekawsze trasy turystyczne ruszy na początku maja 2020 roku.

Żródło: Roztoczewita; fot. Mariusz Pajączkowski

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013