Język:

Aktualności

Zamojski zalew wypięknieje!

14 kwietnia 2020

Miasto Zamość ogłosiło kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu wokół zalewu miejskiego.

Ścieżka pieszo-rowerowa, parking, nasadzenia zieleni ozdobnej, montaż oświetlenia, koszy na śmieci, ławek i stojaków na rowery - to tylko niektóre elementy planowanej inwestycji, której celem jest rewitalizacja terenów wokół zamojskiego zalewu.
Zamość to jedna z największych atrakcji turystycznych województwa lubelskiego. Turystom kojarzy się przede wszystkim ze wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starym miastem. Warto jednak zostać tu na dłużej i poznać inne atrakcje miasta, takie jak ogród zoologiczny czy właśnie zalew.
Dzięki planowanej inwestycji teren wokół zalewu stanie się bardziej przyjazny dla rowerzystów. Według założeń ogłoszonego przetargu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa z uwzględnieniem przejść dla płazów. Ścieżka ma zaczynać się od skrzyżowania ulic Droga Męczenników Rotundy i ulicy Altanowej. Ma biec wzdłuż kanału odpływowego, w pobliżu skraju zalewu, na jego groblach i wokół plaży. Powstaną również ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne i infokioski. Na trasie ścieżki pieszo-rowerowej powstanie również pomost do obserwacji przyrody i krajobrazu.
Na terenach wokół zalewu utworzona zostanie także remiza dla zwierząt, która będzie pełnić rolę arboretum. To punkt obserwacyjny, a życie dzikich zwierząt będzie można podglądać przez kamerę szybkoobrotową.
Przy zalewie staną również kontenery socjalne z szatnią, umywalnią i WC. Obiekt przystosowany zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Termin składania ofert w przetargu mija 30 kwietnia.

 Źródło: www.zamosc.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013