Język:

Aktualności

Lidzbark Warmiński - jedź po zdrowie!

19 maja 2020

Lidzbark Warmiński to historyczna stolica Warmii. Nic dziwnego, że to położone malowniczo nad Łyną i Symsarną miasto obfituje w przyciągające turystów zabytki.

Klimat gotyckich budowli czy klasycystycznej oranżerii to jednak nie jedyne atuty Lidzbarka. Władze miasta chcą, by uzyskało ono status uzdrowiska.
Lidzbark Warmiński to historyczna stolica Warmii. Nic dziwnego, że to położone malowniczo nad Łyną i Symsarną miasto obfituje w przyciągające turystów zabytki. Klimat gotyckich budowli czy klasycystycznej oranżerii to jednak nie jedyne atuty Lidzbarka. Władze miasta chcą, by uzyskało ono status uzdrowiska.
Jak dowiadujemy się z materiału olsztyńskiego oddziału TVP, już za pół roku w Lidzbarku Warmińskim powstanie tężnia solankowa. Wysoki na ponad 6 metrów obiekt wykonany zostanie z drewna sosnowego i wypełniony zostanie tarniną. W dolnej części znajdzie się basen z wodą solankową, a w górnej - taras widokowy. Całości dopełnią plac zabaw i promenady.
Kolejnym krokiem planowanym przez lidzbarski samorząd jest budowa ośrodków lecznictwa, a następnie wystąpienie do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o nadanie miejscowości statusu uzdrowiska.

Zapraszamy do obejrzenia materiału o tężni w TVP Olsztyn!

Fot. TVP Olsztyn

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013