Język:

Aktualności

Tramwajem wodnym po Zalewie Wiślanym

27 lipca 2020

To niezwykły sezon turystyczny. Jedno z współpracujących z nami Miejsc Przyjaznych Rowerzyście, Tramwaj Wodny, przygotowało specjalną ofertę dla rowerzystów podróżujących Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo.

-"W tym roku w obu kierunkach wprowadzamy specjalne pakiety GreenVelo dla rowerzystów: po wybraniu w systemie rezerwacji ilości rowerów, możliwe będzie dokonywanie przez internet rezerwacji jedno- oraz dwustronnych na dostępne rejsy (w miarę wolnych miejsc, oczywiście). Cena pakietu jednostronnego to 40 PLN, dwustronnego zaś to 60 PLN – informują organizatorzy - Tramwaj Wodny Zalewu Wiślanego.

Gdzie i kiedy popłyniemy w sezonie 2020?
Aktualny rozkład, który obowiązuje od 1 lipca jest następujący:

Rejsy z Krynicy Morskiej: 08:30, 10:15 i 11:45 oraz 16:15 i 17:45 (obydwa głównie dla odpowiednich powrotów z rejsów porannych z Tolkmicka)

Tegoroczne oferty specjalne to:

  • rejs o 08:30 - od wtorku do piątku – specjalna czasowa oferta dla rowerzystów: przepłynięcie z Krynicy Morskiej do Tolkmicka w cenie 25 PLN (czyli rower GRATIS) – bilety jednostronne wyłącznie na statku, konieczna uprzednia rezerwacja telefoniczna, maksymalnie 30 rowerów;
  • rejs o 10:15 – ten rejs dla połączenia do Fromborka jest zarezerwowany wyłącznie dla wymagających turystów: rejs do Tolkmicka i następnie autokar do Fromborka, zwiedzanie Fromborka z przewodnikiem oraz wliczonymi dwoma muzeami i katedrą, a w czasie powrotu jeszcze godzina w Tolkmicku – to wszystko w cenie 90 PLN. UWAGA: ze względu na przepisy dotyczące pandemii, muzea we Fromborku ograniczyły wielkość jednorazowych grup, więc my również musimy limitować ilość miejsc do 30 osób;
  • rejs o 11:45 – rejs do Tolkmicka i następnie autokar do Fromborka (przy czym zwiedzanie Fromborka samodzielne), a w czasie powrotu jeszcze godzina w Tolkmicku – cena 50 PLN.
  • Dodatkowe rejsy,  rezerwowe: o 13:15 – możliwy specjalny autokar do Fromborka – oraz o 14:45 i 19:15. Z kolei rejsy z Tolkmicka: 09:30 i 11:00 oraz po południu o 15:30, 17:00 (obydwa głównie dla odpowiednich powrotów autokarem z Fromborka) i 18:30.

Warto skorzystać z oferty i odwiedzić okolice Zalewu Wiślanego. To obszar niezwykle zróżnicowany krajobrazowo.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013