Język:

Aktualności

Twoja wakacyjna przygoda rowerowa czeka na Ciebie!

28 lipca 2020

Zapraszamy dzisiaj do słuchania Radia RMF FM, na antenie którego odbędzie się relacja ze szlaku rowerowego Green Velo. Reporter Krzysztof Kot będzie wypatrywał rowerzystów w okolicach Włodawy i Okuninki i sprawdzał, co tak bardzo urzekło ich na szlaku.

Ale to nie koniec atrakcji. Dzisiaj  startuje również konkurs w którym do wygrania będzie żółto-niebieski rower RMF FM oraz zestaw greenvelowych gadżetów rowerowych. Aby wziąć udział w konkursie zapraszamy na stronę Green Velo w RMF FM!


Już teraz zdradzamy, że pytanie konkursowe będzie dotyczyć rowerowych wakacji w Polsce, a przypomnijmy, Lubelskie jest jednym z regionów, przez który przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Prowadzi on przez najciekawsze, choć niekoniecznie najpopularniejsze wśród turystów miejsca. Są to: Dolina Bugu, Polesie z Poleskim Parkiem Narodowym, Lasy Sobiborskie oraz Roztocze z najpiękniejszymi terenami Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz zalesionymi dolinami potoków Szum, Sopot, Tanew i Jeleń. Trasa w regionie liczy ok 400 km. Na szlaku i w jego bliskim sąsiedztwie zarejestrowanych jest ok 170 miejsc przyjaznych rowerzystom (MPR) oraz  41 miejsc obsługi rowerzystów (MOR).
Warto jeszcze nadmienić, że liczący blisko 2000 kilometrów Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO to najdłuższa i jedyna w Polsce taka trasa rowerowa, która prowadzi przez malownicze tereny pięciu województw Polski Wschodniej: Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Lubelskie, Podkarpackie i Świętokrzyskie.Finału zabawy słuchaj na antenie RMF FM już 1 sierpnia!

Zapraszamy na naszą stronę, gdzie znajdziecie moc infomracji o Szlaku!

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013