Język:

Aktualności

Bon turystyczny - wspólne podróże nabierają mocy!

31 lipca 2020

Już od jutra (1 sierpnia) będzie można aktywować bon turystyczny. Spędź wymarzony czas z dziećmi w jednym z tysięcy wspaniałych miejsc Polski.

Już od jutra (1 sierpnia) będzie można aktywować bon turystyczny. Spędź wymarzony czas z dziećmi w jednym z tysięcy wspaniałych miejsc Polski.

 

Bon turystyczny to rządowa inicjatywa, która ma na celu wsparcie polskich rodzin i przedsiębiorców w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Bon to nic innego jak dokument elektroniczny (w formie indywidualnego kodu), uprawniający do dodatkowych 500 złotych na każde dziecko do 18 roku życia. Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności otrzymają bon o wartości 1000 zł. Bo przyznawany jest niezależnie od dochodów rodziców lub opiekunów. Środki te będzie można wydać aż do końca marca 2022 roku w wybranych, zweryfikowanych przez Polską Organizację Turystyczną obiektach.

Lista podmiotów będzie dostępna od 1 sierpnia na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow . Bon będzie można zrealizować w całej Polsce. Można opłacić nim usługę noclegową w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Można także zapłacić nim za imprezy turystyczne (np. kolonie, obozy, zielone szkoły) realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Bon generowany jest w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). To indywidualny, 16-cyfrowy kod. Każdy otrzyma go w wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub na adres poczty elektronicznej. Numer ten należy okazać podczas rezerwacji pobytu lub przy zakwaterowaniu.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013