Język:

Aktualności

Rozpoczęły się 3. Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

28 września 2020

Szesnastu blogerów stanie niedługo do bitwy na zasięgi i zaangażowanie internautów. Przed nami trzecia edycja Turystycznych Mistrzostw Blogerów!

To bardzo istotne wydarzenie dla polskiej blogosfery. Polska Organizacja Turystyczna spośród wielu zgłoszeń wytypowała 16 blogerów. Każdy z nich reprezentować będzie jedno z województw. W najbliższym czasie każdy z nich przygotuje wpisy, materiał wideo oraz posty na serwisach Facebook i Instagram. Każdy z materiałów złoży się na relacje z kilkudniowych wypadów w dany region Polski.
Spośród wszystkich relacji jury wybierze 3 najlepsze. Liczyć się będą wyniki głosowania internetowego, jakość materiałów oraz zasięgi, które osiągną publikowane treści. Laureatów Konkursu poznamy w już grudniu.Kto reprezentować będzie Polskę Wschodnią?
Wiemy, że niektórzy z blogerów w swoich relacjach zaprezentują odcinki Szlaku Green Velo, które przebiegają w pięciu regionach Polski Wschodniej. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu!
Warmińsko-Mazurskie reprezentować będą Szalone Walizki, czyli Dorota i Jarosław Kowalski. Uwielbiają Warmię i Mazury i czują się jej niepisanymi ambasadorami w podróżniczej blogosferze. To region, w którym żyją od lat. Znają go z powietrza, lądu i wody. Znają smaki i kuchnie regionu, celebrują jakość żywności naturalnej.
Podlaskie pokażą Anna Bielecka i Michał Rosiak, czyli Podróże w Naturze. To fani aktywnego wypoczynku, ale w zgodzie z naturą. Robią PR naturze, która jest przecież znakiem rozpoznawczym województwa podlaskiego! Stanowią zgrany duet. Oboje mają lekkie pióro, które wyrobili sobie w pracy dziennikarskiej. Do życia podchodzą kreatywnie – zawodowo, prywatnie i blogowo.
Do Lubelskiego zawita Celina Lisek-Lewicka, czyli Cel w podróży. Celina kocha odkrywać nowe miejsca (a także stare miejsca na nowo), poznawać kulturę danego regionu, jego historię. Uwielbia docierać do miejsc spoza utartego szlaku. Wierzy, że Polska ma wiele takich perełek i że zdecydowanie warto je promować!
RudeiCzarne, czyli Karolina Miller i Piotr Andruszko, zrelacjonują swoją wyprawę w Podkarpackie. Oboje są podróżnikami z pasją. Pochodzą z Podkarpacia, mieszkali w Małopolsce, a obecnie znajdziecie ich na Malcie. Podróże po świecie i przeprowadzka za granicę sprawiły, że zaczęli doceniać Polskę. Tęsknota wywołuje u nich głód odkrywania ojczyzny i miejsc, w których nie odwiedzili mieszkając w kraju.
Świętokrzyskie to rodzinne strony Olki Zagórskiej-Chabros, która wspólnie z Markiem Chabrosem prowadzi bloga Bałkany rudej. To turystyczne małżeństwo w przerwie od bałkańskich wojaży eksploruje Polskę, a przede wszystkim Świętokrzyskie; na rowerze i na piechotę.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013