Język:

Aktualności

Zamość z nagrodą specjalną w konkursie ECO-MIASTO

30 września 2020

Dobre wieści z Zamościa! Miasto otrzymało nagrodę specjalną w konkursie ECO-MIASTO za działania podejmowane na rzecz ochrony powietrza.

Dobre wieści z Zamościa! Miasto otrzymało nagrodę specjalną w konkursie ECO-MIASTO za działania podejmowane na rzecz ochrony powietrza.

- Cieszę się, że praca, którą wykonujemy w mieście została dostrzeżona i doceniona. Są to przedsięwzięcia nie tylko związane z ochroną powietrza, takie jak dotacje do wymiany starych systemów grzewczych, ale realizujemy również duży projekt termomodernizacji budynków oświatowych, modernizacji oświetlenia ulicznego, wymiany taboru spółki miejskiej na tabor niskoemisyjny- przy okazji tego projektu w Zamościu powstała pierwsza, darmowa stacja do ładowania samochodów z napędem elektrycznym - powiedział wiceprezydent Zamościa, Piotr Zając.

Nagrodą dla miasta jest ławka solarna z podświetleniem LED z możliwością ładowania urządzeń mobilnych. Konkurs ECO-MIASTO organizuje Ambasada Francji w Polsce. Inicjatywa ma na celu nagrodzenie polskich miast, które najmocniej angażują się w ochronę środowiska.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013