Język:

Aktualności

Co kryją mazurskie lasy? Odkryj tajemnicę z Brunem i Katarzyną!

9 listopada 2020

Bruno wie dużo o historii Pozezdrza. Katarzyna zna wiele ciekawostek przyrodniczych. Razem tworzą zgrany duet, który oprowadza turystów po mazurskich lasach.

Katarzyna to dziewczynka z Mazowsza. Na Mazury przyjeżdża na wakacje do swojej babci. Bruno z kolei mieszka w Pozezdrzu. Sympatyczne dzieciaki chętnie oprowadzą nas po okolicy. Gdzie możesz ich spotkać?

Bruno i Katarzyna to narratorzy nowego questu, który dla turystów i mieszkańców Mazur przygotowała ogólnopolska Fundacja Questingu oraz Lokalna Grupa Rybacka "Wielkie Jeziora Mazurskie". Na specjalnej ulotce, którą z łatwością pobierzesz ze strony internetowej, przeczytasz opis trasy, który zostawili dla Ciebie Bruno i Katarzyna.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko wyruszyć. Nie będzie łatwo, bo błyskotliwi przewodnicy zadają po drodze mnóstwo zagadek. Rozwiązania rebusów i łamigłówek to wskazówki, dokąd należy iść, by ukończyć trasę. Ale to nie wszystko! Bądź czujny, bo wszystko, o co pytają Cię Bruno i Katarzyna znajdziesz nie w książkach, a w terenie! Drogę wskażą Ci stare drzewa, pozostałości budowli militarnych z czasów II wojny światowej czy też hasła, które dzieci zaszyfrowały dla Ciebie na tablicach informacyjnych.

Choć pomysłodawcy trasy rekomendują, by trasę pokonywać od wiosny do jesieni, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z niej już teraz. Questing to bezpieczna forma poznawania formy okolicy, także w czasie pandemii.

Aby przejść trasę nie potrzebujesz przewodnika. Masz przecież opis, który zostawili Ci Bruno i Katarzyna. Ulotkę pobierzesz łatwo ze strony internetowej. Sam zdecydujesz, z kim chcesz questować. Możesz iść sam, choć zawsze milej jest przeżyć przygodę z rodziną czy znajomymi. Quest poprowadzi Was przez mazurskie lasy, gdzie niezwykle łatwo jest zachować dystans społeczny.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013