Język:

Aktualności

„Akcja Siemianówka”. Zakończył się największy obóz ornitologiczny w Polsce

26 listopada 2020

Podczas tegorocznego obozu ornitologicznego nad Siemianówką zaobrączkowano ponad 10,6 tys. ptaków. Ten jedyny w północno-wschodniej części kraju i jeden z największych obozów obrączkarskich w Polsce rozstawiany jest w okolicach Zalewu Siemianówka.

Podczas obozu, ptaki łapane są w sieci i tunele rozstawione na jego terenie. Wśród wyjątkowych okazów schwytanych w tym roku w obozowe sieci znalazły się dwa Pierwiosnki Syberyjskie, Czeczotka Tundrowa. Pojawiło się też sporo typowo puszczańskich gatunków takich jak Jarząbek, czy Dzięcioł Białogrzbiety.Pojawiły się Puszczyki, czy Uszatki. Udało się też złapać okazy znakowane za granicą: Rudzika z Czech i Czeczotkę z Finlandii.

Zwykle obóz jest uruchamiany jest z początkiem sierpnia i trwa do końca października. Liczba wszystkich uczestników to ponad 70 osób.

 „Akcja Siemianówka” organizowana jest od 2002 r. przez obrączkarzy oraz koło naukowe biologów Uniwersytetu w Białymstoku.

Źródło: Wrota Podlasia

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013