Język:

Aktualności

W świętokrzyskim korytarzu Green Velo powstanie nowa atrakcja!

4 grudnia 2020

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego otrzymała pozwolenie na budowę Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich "Łysa Góra" w Nowej Słupi.

Od lat brakuje nam takiego miejsca na turystycznej mapie Świętokrzyskiego. Nasz park, który powstanie u podnóża Łysej Góry będzie tak naprawdę początkiem szlaku legend. Chcemy wyznaczyć taki szlak i pokazać, że cały teren aż kipi od arcyciekawych i fascynujących dla dzieci historii regionu. Poprzez legendy możemy edukować i prezentować atrakcje dziedzictwa kulturowego i naturalnego w atrakcyjny, multimedialny, interaktywny sposób. I nie musi to być tylko czarownica, choć niewątpliwie będzie ona jednym z mocnych punktów naszego parku, na co zwracali uwagę eksperci od marketingu miejsc, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy z całego województwa, biorący udział w konsultacjach społecznych, jakie prowadziliśmy na przełomie lat 2014 i 2015. Szlak wyznaczamy także po to, żeby wzmocnić potencjał co najmniej kilku  muzeów oraz instytucji kultury, które będą w przyszłości tworzyć spójną ofertę  rodzin i  młodzieży szkolnej - mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej: www.parklegend.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013