Język:

Aktualności

SUWERem po Suwałkach

7 czerwca 2021

Rowerem tradycyjnym, miejskim lub tandemem – już w czrwcu mieszkańcy i turyści odwiedzający Suwałki będą mogli skorzystać z oferty wypożyczalni rowerów miejskich SUWER.

W sumie na ulicach Suwałk pojawi się 16 stacji, na których już niebawem stanie 160 jednośladów – 142 rowery tradycyjne, 3 tandemy i 15 pojazdów elektrycznych.

Jak podkreślają organizatorzy systemu, wypożyczenie rowerów będzie niezwykle proste – zrobimy to za pomocą aplikacji mobilnej lub dzwoniąc na infolinię. Przy każdej stacji i na każdym rowerze użytkownicy znajdą instrukcję, która po kroku poprowadzi ich przez proces wypożyczenia rowerów.- Chcemy, żeby nasi mieszkańcy mieli różne alternatywne możliwości poruszania się po Suwałkach. W naszym mieście mamy blisko 100km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo rowerowych. Myślę, że rower miejski przyjmie się i będzie cieszył się dużą popularnością – powiedział w trakcie konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Fot. UM Suwałki

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013