Język:

Aktualności

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków w Świętokrzyskiem i Podkarpackiem

23 czerwca 2021

Już w środę rusza 32. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze rozpoczną zmagania w Pabianicach, a zakończą je w Stalowej Woli. Aż dwa odcinki rozegrają się na świętokrzyskich drogach.

Peleton wyruszy w piątek z Tomaszowa Mazowieckiego i po 212 kilometrów dotrze do Kielc. Zawodnicy przejadą przez Gowarczów, Końskie, Stąporków, Wąchock, Starachowice, Rudki, Hutę Podłysice, Kakonin, Masłów i Domaszowice.


Fot. www.wyscig.com.pl

Etap do Kielc będzie dla kolarzy wyjątkowo wymagający. Do pokonania są podjazdy w Górach Świętokrzyskich. Na bardzo krótkim odcinku kolarze zaliczą aż 5 górskich premii w Hucie Podłysicy, Hucie Nowej, Kakoninie, Krajnie Zagórzu i Krajnie Parcelach.

Kolarzy w Kielcach wypatrujcie w najbliższy piątek ok. godz. 18:00 przy ulicy Sandomierskiej.

Ostatni etap wyścigu rozpocznie się w Ostrowcu Świętokrzyskim, a zakończy w Stalowej Woli. Peleton przemknie zatem przez królewskie miasto Sandomierz – tam górska premia zaplanowana jest na samym rynku!

Jak zapowiadają organizatorzy, w wyścigu udział weźmie 162 kolarzy z całego świata.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013