Język:

Aktualności

Wybraliście imię dla podlaskiego żubra

23 sierpnia 2021

Młody podlaski żubr, który urodził się w tym roku w Rezerwacie Pokazowym Białowieskiego Parku Narodowego ma już imię. Zobacz, jak nazwali go internauci.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu wiemy już, że nowy mieszkaniec rezerwatu otrzymał niezwykłe imię. Brzmi niebanalnie i nawiązuje do obchodzonego w tym roku 100-lecia Białowieskiego Parku Narodowego.

Panie i Panowie, Syn Poluny i Portera III nosi imię… Postodar. Młody żubr właśnie pod tym mianem zostanie wpisany do Księgi Rodowodowej Żubrów.

W pierwszym etapie Konkursu internauci przysłali ponad 700 propozycji. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie. Musiało wybrać tylko 10 imion, które wzięło potem udział w głosowaniu internetowym.

Łącznie na wybrane imię głos oddało ponad 1600 osób. Postodar wygrał bezapelacyjnie – otrzymał 21,4 % głosów. Inne propozcyje to Posto, Pobłysk, Postulatek, Pogwizd, Podlasianin, Postopark, Pocentury, Pojubiliusz i Postolat.

Fot. Archiwum Green Velo

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013