Język:

Aktualności

Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki w Chełmie

27 września 2021

Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu – pod takim hasłem branża turystyczna na całym świecie obchodzi swój dzień – Światowy Dzień Turystyki.

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest dzięki staraniom UNWTO (Światowej Organizacji Turystyki) od 27 września 1979 roku. To doskonały czas, by pokazać znaczenie turystyki we współczesnym świecie.

Krajowe, regionalne i lokalne obchody to natomiast doskonała okazja, by wymienić poglądy na temat zadań i problemów stojących przed turystyką w kontekście jej wpływu na kulturę, politykę i gospodarkę.

W tym roku polska branża turystyczna spotyka się w Chełmie w województwie lubelskim. To właśnie tutaj Polska Organizacja Turystyczna z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, Urzędem Miasta Chełm, Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego oraz Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną organizują krajowe obchody Światowego Dnia Turystyki.

Jak podkreśla wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, region lubelski na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat pokazał, że jest tu wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia.

– Doceniamy wysiłki miejscowości, które w wyjątkowy sposób prezentują ich kulturę, historię i atrakcje – podkreślił Andrzej Gut-Mostowy na rozpoczęciu obchodów.

Tegoroczny Światowy Dzień Turystyki przebiega pod hasłem „Turystyka sprzyjająca włączeniu społecznemu”. I właśnie pod takim też tytułem w Chełmie odbywa się konferencja branżowa z udziałem ekspertów, przedstawicieli regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, przedsiębiorców i organizacji branżowych.

Obchody Światowego Dnia Turystyki w Chełmie zakończy uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną odznaki „Zasłużony dla turystyki”. Otrzymują je osoby, które budują system promocji turystyki w regionalnych, działają na jego rzecz w samorządach terytorialnych, tworzą miejsca pracy rozwijając firmy i przedsiębiorstwa w sektorze usług turystycznych, a także te, które w strukturach administracji i służbie dyplomatycznej przyczyniają się do rozwoju i promowania tego działu gospodarki.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013