Język:

Aktualności

Podlaskie atrakcje na znaczkach pocztowych

9 maja 2022

„Piękno Polski” – to nowa seria znaczków wydawanych przez Pocztę Polską. Jako pierwsze zaprezentują się na nich atrakcje województwa podlaskiego.

Jako pierwsze w cyklu znajdą się atrakcje województwa podlaskiego zaprezentowane na unikalnych 6 znaczkach. Nie zabraknie na nich żubrów w Puszczy Białowieskiej, Drohiczyna z widokiem na Bug, meczetu w Kruszynianach, monastyru w Supraślu, Pałacu Branickich w Białymstoku czy kościoła św. Trójcy w Tykocinie.

Podlaskie znaczki zostały zaprezentowane na konferencji prasowej z udziałem wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina i prezesa Poczty Polskiej, Tomasza Zdzikota.


Fot. @PocztaPolska (Twitter)

Wicepremier Sasin podkreślił, że nowa seria znaczków ma na celu pokazać najciekawsze, warte zobaczenia miejsca w poszczególnych polskich regionach. Jako pierwszy region wybrano podlaskie, ponieważ – jak mówił – „jest tutaj wiele ciekawych, a jakże mało znanych miejsc (…). Warto ten cykl zacząć od Podlasia, bo Podlasie to taka kraina, które oferuje i piękne krajobrazy i wspaniałą przyrodę”.

Wicepremier dodał, że Podlaskie to wielokulturowy region, co również znalazło swoje odzwierciedlenie na znaczkach, które prezentują zabytki kultury katolickiej, prawosławnej i muzułmańskiej.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, kolejne znaczki z cyklu zaprezentują atrakcje Lubelszczyzny.

Źródło: PAP

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013