Język:

Aktualności

Zapisz się na największą imprezę rowerową na Roztoczu

8 czerwca 2022

Ruszyły zapisy na 2 rajdy rowerowe w ramach Festiwalu Turystyki Rowerowej "Roztocze bez granic". Już 17 i 18 czerwca 2 grupy zwiedzać będą najpiękniejsze zakątki Roztocza w powiatach tomaszowskim i lubaczowskim.

Ruszyły zapisy na „Festiwal Turystyki Rowerowej- Roztocze bez granic” 2022- sztandarowe wydarzenie Powiatu Lubaczowskiego i jedno z największych na Roztoczu. W tym roku odbędzie się ono w dniach 17-18 czerwca na terenie dwóch powiatów: lubaczowskiego (województwo podkarpackie) oraz tomaszowskiego (województwo lubelskie). 

Tegoroczny Festiwal to dwa niezależne od siebie rajdy, których trasy przebiegają w obszarze pogranicza przyrodniczego i kulturowego regionów i państw, wśród naturalnych krajobrazów z różnogatunkowymi lasami. Festiwal to także promocja aktywnego trybu życia, turystyki bazującej na emocjach, połączenia aktywnego wypoczynku ze zgłębianiem wiedzy o regionie. Impreza zgromadziła już grono stałych fanów, którzy przyjeżdżają co roku z całej Polski, by z perspektywy roweru odkrywać i doświadczać uroków Roztocza Wschodniego.

17 czerwca organizatorzy zapraszają na  95-kilometrowy rajd "Trasami Geoparku Roztocze". Start i meta w Lubaczowie, a  po drodze mnóstwo przyrody, zabytkowe cerkwie, krzyże kamieniarki bruśnieńskiej, skamieniałe drzewa i  dziewicze źródła Tanwi.

W sobotę 18 czerwca start i finisz przy II LO w Tomaszowie Lubelskim.  Na trasie 74-kilometrowego rajdu „Trasami biosfery Roztocze” m.in.  Góra Wapielnia, wieża widokowa w Suścu, Szumy na Tanwi czy Pałac Łosiów w Narolu.

Na rajdy obowiązują zapisy, z którymi warto się pospieszyć, ponieważ na każdą z wypraw przewidziano limit 150 uczestników. Zapisy, regulamin oraz pozostałe informacje na stronie www.roztoczebezgranic.pl oraz na FB/roztoczebezgranic.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013