Język:

Aktualności

Belgijskie autobusy promują rowerową Polskę!

31 sierpnia 2022

Od sierpnia do połowy września po belgijskich kurortach nadmorskich kursować będą autobusy z reklamą oferty turystyki rowerowej w Polsce.

Kampania jest odpowiedzią na stereotypowe postrzeganie Polski przez Belgów, którzy kojarzą nasz kraj przede wszystkim z dziedzictwem kulturowym i historycznym. Jej celem jest przekonanie Belgów, że Polska to także atrakcyjny kierunek na rowerowe wakacje. A jest o co zawalczyć.

Turystyka rowerowa w Belgii ma bowiem ogromny potencjał. Jak pokazują badania, prawie połowa mieszkańców tego kraju regularnie jeździ na rowerze. Ten trend nasilił się zwłaszcza po pandemii COVID-19 – wielu Belgów zaczęło postrzegać rower jako bezpieczne, zdrowe i dostępne zajęcie w czasie wolnym.

Za kampanię odpowiedzialny jest Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej Polskiej Organizacji Turystycznej w Belgii. ZOPOT konsekwentnie promuje polskie trasy i szlaki rowerowe.

Nad belgijskim wybrzeżem przebywa nawet 17 milionów turystów jednodniowych rocznie. Autobusy z reklamą Polskiej Organizacji Turystycznej kursować będą przez 6 tygodni na liniach obsługujących najważniejsze nadmorskie miasteczka – Ostendę, Knokke czy La Panne.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013