Język:

Aktualności

Pierwszy w Kielcach Pumptrack już otwarty

23 września 2022

Na to właśnie czekali miłośnicy jazdy na rowerach mtb/bm, deskorolkach, rolkach i hulajnogach! W Kielcach, w okolicach Parku Baranowskiego powstał pumptrack.

Już od kilku dni każdy miłośnik jednośladów, czy to dzieci czy też dorośli, początkujący, amatorzy i sportowcy, mogą ćwiczyć technikę jazdy i wzmacaniać kondycję na torze rowerowym o długości około 340 m. Szerokość pasma jezdnego wynosi od 1,8 m do 3,6 m.

Ponadto w Parku Baranowskim wykonano Mini-pump o długości około 37 m i szerokości 1,5 m. Obiekt powstał z myślą o najmłodszych użytkownikach rowerów mtb/bmx, rolek, deskorolek oraz hulajnóg. Wysokość band na zaprojektowanym obiekcie to około 0,9 m z łagodnym kątem, a wysokości muld rozpędowych szacuje się między 25-35 cm.  Na pumptrack składa się kilka sekcji:

  • platforma rozpędowa
  • bowl asfaltowy
  • sekcja jumpbox, na której znajdują się dwa jumpboxy
  • sekcja flow pumptrack, gdzie znajdują się trzy tory połączone w jeden.


Ten nowy tor rowerowy jest częścią największego i najdroższego projektu realizowanego w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W skład projektu weszła również rozbudowa skateparku na Kadzielni.

Fot. Urząd Miasta Kielce

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013