Szlak rowerowy w gminie Grodzisko Dolne to licząca nieco ponad 25 kilometrów trasa, mająca formę pętli. Prowadzi przez leśne i rolnicze tereny, położone w pobliżu ujścia Wisłoka do Sanu. Szlak ma charakter typowo rekreacyjny, biegnie w dużej części leśnymi duktami i dróżkami oraz polnymi, gruntowymi drogami. Nie ma tu wyjątkowych zabytków, ale trasa jest interesująca z uwagi na dużą ilość lasów oraz ładne krajobrazy pól i łąk tej części Podkarpacia. To teren leżący pomiędzy Łańcutem, Przeworskiem a Leżajskiem
Ogólny przebieg szlaku: Grodzisko Dolne, Zalew Czyste (0,0 km) - Opaleniska (7,3 km) - miejsce pamięci w lesie (10,7 km) - Zmysłówka (15,4 km) - Grodzisko Górne (20,4 km) - Grodzisko Dolne (23,2 km) - Grodzisko Dolne, Zalew Czyste (26,2 km).
Szlak zaczyna się nad zalewem Czyste w pobliżu wsi Grodzisko Dolne. W miejscowości tej zobaczyć można m. in. obronny kościół pw. św. Barbary z ok. 1700 roku, a także kilkadziesiąt kapliczek oraz bardzo liczne, zabytkowe domy drewniane z XIX i XX wieku i pozostałości żydowskiego cmentarza.
Prowadzi następnie przez lasy, w których znajdują się cmentarze i miejsca pamięci, związane z czasami II wojny światowej. Szlak zatacza pętlę, w pobliżu wsi Zmysłówka prowadząc obok rezerwatu przyrody "Zmysłówka", chroniącego naturalny drzewostan modrzewiowy. W okolicach wsi Podlesie znajduje się spory podjazd, ale w nagrodę rowerzysta podziwiać może ze wzgórza panoramę rzeczki Leszczynki, w której leżą wsie Grodzisko Dolne i Górne.
Szlak rowerowy prowadzi tam przez pola, ale na koniec, między wsiami Grodzisko Górne a Dolne czeka rowerzystę jeszcze jeden podjazd, tym razem na wzgórza, otaczające dolinę od wschodu. Po ostrym zjeździe trasa przebiega przez centrum wsi Grodzisko Dolne, by doprowadzić z powrotem do zalewu.
Atrakcje na szlaku:
1. Grodzisko Dolne i Górne - zabudowa drewniana, kapliczki, kościół eklektyczny
2. Rezerwat "Zmysłówka"
3. Krajobrazy leśne, widoki
4. Liczne kapliczki, miejsca pamięci.
Szlak w całości przejezdny dla roweru z sakwami / przyczepką rowerową. Szlak poprowadzony wyłącznie po drogach wyłączonych z ruchu pojazdów lub po drogach lokalnych o małym i bardzo małym natężeniu ruchu pojazdów, brak niebezpiecznych skrzyżowań. Szlak o charakterze rekreacyjnym.