Język:

Miejsca

Wzgórze Zamkowe - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej i Instytut Dizajnu

Muzea, parki etnograficzne, skanseny

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
0.27 km
Kontakt
Adres:
Zamkowa 3, 25-009 Kielce
Telefon:
+48 41 367 68 01 (OMPiO), +48 41 315 26 39 wew.117 (IofD)
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Wzgórze Zamkowe to kompleks składający się z dwóch obiektów - Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Institute of Design. Pierwszy z nich prezentuje wystawę związaną z walkami niepodległościowymi naszego kraju, a drugi to centrum wystawiennicze i konferencyjne wspierające życie kulturalne Kielc.

 

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej utworzony został decyzją radnych Rady Miejskiej w Kielcach w maju 2011r. Jest częścią Wzgórza Zamkowego kierowaną przez zastępcę dyrektora Marka Maciągowskiego. Misją Ośrodka jest kształtowanie i upowszechnianie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz budzenie poczucia dumy z dokonań przeszłych pokoleń, dorobku cywilizacyjnego, gospodarczego i naukowego mieszkańców miasta i regionu. Ośrodek jest częścią nowej jednostki budżetowej „Wzgórze Zamkowe”. Mieści się w części odrestaurowanego dawnego kieleckiego więzienia. W odnowionych pomieszczeniach znajdzie się ekspozycja stała, której scenariusz przygotowali kieleccy historycy, a koncepcja została opracowana w pracowni architektonicznej Mirosława Nizio. W pomieszczeniach piwnicy, gdzie funkcjonowało stworzone społecznym wysiłkiem Muzeum Pamięci Narodowej 1939-1845 zachowane zostały dawne więzienne karcery.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013