Język:

Miejsca

Borków

Jeziora

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
4.89 km
Kontakt
Adres:
26-021 Daleszyce
Telefon:
41 317 16 94
Adres e-mail:
Strona www:

Niewielka miejscowość letniskowa leży w środku jodłowego lasu w dolinie rzeki Belnianki w sąsiedztwie Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się tu zalew o powierzchni 36 ha, będący popularnym miejscem letniego i weekendowego wypoczynku dla mieszkańców Kielc i okolic.


Nad akwenem funkcjonuje piaszczysta plaża o długości ok. 300 m, jest też urokliwe molo wspaniale nadające się do spacerów, a wypożyczalnia sprzętu wodnego oferuje m.in. rowerki wodne, łódki oraz kajaki. Przy plaży znajduje się boisko do siatkówki plażowej, a latem można tu skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak airball czy nadmuchiwany zamek-zjeżdżalnia dla dzieci. W letnie weekendy organizowane są tu imprezy pod gołym niebem.  O bezpieczeństwo osób kąpiących się w wyznaczonym miejscu dba kadra ratownicza. Goście Borkowa mają do dyspozycji piaszczystą plażę, wypożyczalnię sprzętu wodnego tj. rowery wodne, kajaki, łódki, molo, ścieżki spacerowe, punkty gastronomiczne oraz parkingi.

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach
ul. Sienkiewicza 29
25-007 Kielce
tel. 41 348 00 60
www.swietokrzyskie.travel
e-mail: informacja@swietokrzyskie.travel

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013