Język:

Wydarzenia

Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach

czwartek, 9 lipca 2020, 11:00 - środa, 29 lipca 2020, 23:00

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Miejsce:
Rynek 1, 25-303 Kielce

Największa w Europie impreza artystyczna dla dzieci i młodzieży, połączona z  edukacją kulturalną. Program obejmuje przeglądy konkursowe, warsztaty artystyczne, koncerty na Rynku i w Amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach oraz wydarzenia towarzyszące, m.in. Korowód Festiwalowy, animacje w Miasteczku Festiwalowym, przegląd kapel „Młodzi Dobrze Rockujący”, akcję „Największy Zespół Rockowy” i przegląd filmowy „Młody Film”.

Przez dwa tygodnie młodzież, nie tylko harcerska, bierze udział w warsztatach: tanecznych, wokalnych, instrumentalnych i wielu innych.

Wydarzeniem inaugurującym festiwal jest tradycyjnie koncert „Gospodarze – Gościom”, a kończąca imprezę „Gala”, okazją do wręczenia „złotych, srebrnych i brązowych jodeł” - nagród przyznawanych  w konkursach. W barwnym i rozśpiewanym Korowodzie uczestnicy, przechodzą ulicami Kielc. Festiwal widać i słychać w całymi mieście.

Szczegóły: www.wiatraczek.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013