Język:

Wydarzenia

Grand Prix Kierunek Ultra o Puchar Folwarku Hutta

sobota, 4 maja 2019, 00:00 - piątek, 13 września 2019, 23:00

Województwo:
Podlaskie
Królestwo:
Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska
Miejsce:
Huta 7, 16-402 Suwałki, Suwałki

Uczestnicy biegają, zbierają punkty, medale i walczą o puchar. Przy okazji z miesiąca na miesiąc poprawiają swoją kondycję biegową i doskonale się bawią.

Biegi odbedą się 3 lutego, 10 marca, 7 kwietnia, 4 maja i 16 czerwca.

Od lutego do czerwca na tej samej trasie odbywa się pięć wyścigów, a do końcowej klasyfikacji liczą się cztery najlepsze czasy.

Nowością w edycji 2019 będzie klasyfikacja drużynowa. Każda drużyna musi składać się z co najmniej trzech zawodników, w tym jedna kobieta.

Trasa biegu prowadzi po ścieżkach i drogach leśnych w północnej części Wigierskiego Parku Narodowego, między jeziorami Koleśne, Pietry i Samle.

Jest zdecydowanie pagórkowata i bardzo urozmaicona. Całkowita suma podbiegów to ok. 140 metrów. Start honorowy uczestnicy zaliczają przy Folwarku Hutta, a start ostry zlokalizowano na granicy Wigierskiego Parku Narodowego. Przy mecie biegacze mogą liczyć na restaurację z regionalnymi potrawami.

 

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013