Język:

Miejsca

Park Rozrywki i Miniatur SABAT KRAJNO

Parki rozrywki

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
15.8 km
Kontakt
Telefon:
+48 41 312 77 11, +48 692 435 319
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Park, który znajduję się u stóp najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich- Łysicy w miejscowości Krajno-Zagórze. Jedyny w Europie park usytuowany na wzgórzu, dzięki czemu znakomicie widać panoramę całego obiektu ale i też pasmo naszych najstarszych w Europie gór. W szczególności położoną w Świętokrzyskim Parku Narodowym-Łysicę wraz z Puszczą Jodłową.

Zwiedzając Aleję Miniatur „Wonderful World” odwiedzimy miniatury dwudziestu siedmiu najsłynniejszych miejsc świata.  Najpiękniejszą budowlą w naszym Parku jest Bazylika św. Piotra z placem na Watykanie, wykonana w skali 1:13. Dzięki takiej skali replika Bazyliki znajdującej się w naszej alei postawiona jest na pierwszym miejscu światowej listy pod względem wielkości  wśród miniatur Watykanu. Przed zwiedzaniem naszego Parku Miniatur możemy przeprowadzić krótką prezentacje multimedialną wprowadzająca gości w tematykę Parku. Nasz Park Miniatur będzie powiększał swoja ofertę zarówno  tematyczną jak i ilościową(co miesiąc będzie powstawać nowa miniatura).  Obecność przy znakomicie odzwierciedlonych obiektach daję nam doskonałą możliwość opowieści o wielkich dziełach światowej sławy architektów, którzy swoim talentem przyczynili się do rozpowszechnienia budowli na cały świat. Podczas wycieczki możemy również poznać dzieła Matki natury takie jak Wulkan Etna czy Wodospad Niagara. Przewodnik oprowadzający grupę przekaże wiadomości dotyczące powstania wodospadów czy też wulkanów. Naszym celem jest zachęcenie gości do uprawiania aktywnej i edukacyjnej turystyki. W naszej Alei miniatur znajdują się  miniatury wież World Trade Center . Wieże, które w tak nagły sposób zniknęły z powierzchni ziemi. Przy naszych miniaturach goście uświadamiają sobie skalę tragedii, która nawiedziła Amerykę. Naszym celem jest pokazanie i pamięć o tym ważnym w dziejach świata wydarzeniu. W czasie zwiedzania Alei Miniatur poznamy wszystkie kontynenty świata oraz krajobraz Łysogór.

Istnieje  również możliwość skorzystania z oferty lekcji  Wychowania Fizycznego w Parku Linowym, który w naszym ośrodku zbudowany jest na drewnianych palach, Dla urozmaicenia oferty jest  tor quadowy wraz z wypożyczalnią quadów i buggy. Tutaj młodzież i dzieci mogą popróbować jazdy na tych pojazdach w bezpieczny sposób bo na torze. W zimie działa tu stok narciarski.  Stok jest sztucznie naśnieżany , ratrakowany i oświetlony. Dla bardziej aktywnych ruchowo mamy jedyny w Polsce centralnej Snowpark. W ośrodku jest  tez restauracja.

Informacje praktyczne:
Bilety wstępu:
Bilet normalny 20 PLN
Bilet ulgowy 5 PLN (grupy powyżej 30 os., uczniowie, studenci z ważnymi legitymacjami, emeryci)

Zwiedzanie bezpłatne
Dzieci do lat 4 (urodzone po 01.01.2008)
Przewodnik, pilot

Usługa przewodnicka:
W cenie bieltu dla grup zorganizowanych

Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach
ul. Sienkiewicza 29
25-007 Kielce
tel.  41 348 00 60
e-mail:  informacja@swietokrzyskie.travel

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013