Język:

Miejsca

Punkt Informacji Turystycznej w Szydłowie

Punkty Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Ziemia Sandomierska i Dolina Dolnego Sanu
Odległość od Green Velo
9.31 km
Kontakt
Adres:
Targowa 3
Telefon:
41 354 53 13
Adres e-mail:
Strona www:
Udogodnienia

Punkt Informacji Turystycznej w Szydłowie znajduje się w zabytkowym, XVI-wiecznym budynku dawnej synagogi, który należy do najstarszych obiektów tego typu w Polsce. Bożnica zlokalizowana jest w północnej części zabytkowego kompleksu miejskiego, jedynego w środkowo-wschodniej części kraju, gdzie zachowały się w tak dobrym stanie średniowieczne, kamienne mury obronne.

Obecnie skupia się tu kulturowe i turystyczne życie Szydłowa. Oprócz punktu informacji turystycznej, swoją siedzibę ma tu Gminne Centrum Kultury – instytucja animująca kulturę i turystykę na terenie gminy. Ponadto w budynku mieści się muzeum prezentujące eksponaty związane z kulturą żydowską oraz wioska internetowa z kilkunastoma stanowiskami komputerowymi.  Oprócz informacji, udzielanej w języku polskim i na poziomie komunikatywnym również w angielskim, turyści mogą liczyć na szereg usług dodatkowych. W punkcie prowadzony jest kolportaż bezpłatnych materiałów informacyjnych (map, folderów, ulotek) o Szydłowie i najbliższej okolicy oraz sprzedaż dodatkowych publikacji i pamiątek. Odwiedzający mogą skorzystać z jednego ze stanowisk komputerowych, obszaru samoobsługi oraz wewnętrznego kiosku multimedialnego zgodnego z systemem Polskiej Organizacji Turystycznej. W punkcie prowadzone są również usługi turystyczne – sprzedaż biletów wstępu do atrakcji turystycznych oraz sprzedaż usług przewodnickich po największych atrakcjach turystycznych Szydłowa dla grup i turystów indywidualnych – przewodnikami są pracownicy Punktu Informacji Turystycznej oraz Gminnego Centrum Kultury, głównie osoby z doświadczeniem w pracy w obsłudze ruchu turystycznego.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013