Język:

Miejsca

Punkt Informacji Turystycznej w Ciekotach

Punkty Informacji Turystycznej

Województwo:
Świętokrzyskie
Królestwo:
Góry Świętokrzyskie i okolica
Odległość od Green Velo
13.55 km
Kontakt
Adres:
Ciekoty 76
Telefon:
41 311 21 28
Adres e-mail:
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Punkt Informacji Turystycznej przy Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” w Ciekotach znajduje się w głównym ciągu komunikacyjnym, na terenie tzw. „Żeromszczyzny” , stanowiącej jedną z głównych atrakcji turystycznych w regionie. Obiekt zajmuje szczególnie miejsce na „Świętokrzyskim Szlaku Literackim” .

Dojazd do PIT wskazują znaki E-22 ustawione przy głównych drogach dojazdowych oraz tablice informacyjne D-34 z dokładnymi danymi teleadresowymi w miejscach głównej generacji ruchu turystycznego. Wejście do PIT oznakowane jest za pomocą szyldu, umieszczonego na elewacji budynku. Przy obiekcie znajduje się obszerny parking. Punkt mieści się we wnętrzu obszernej sali tzw. „Szklanego Domu”. Oprócz elementów wyposażenia zgodnych z Systemem IT województwa świętokrzyskiego w pomieszczeniu znajdują się również elementy regionalne oraz cykliczne wystawy. Do dyspozycji turystów oddany jest obszar konsultacji i samoobsługi, jak również samodzielne stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Informatorzy PIT-u, jako pracownicy Centrum Edukacyjnego, sprzedają pamiątki i wydawnictwa. Turyści mogą korzystać w bezpłatnego WC. Obiekt świadczy usługi noclegowe oraz prowadzi wypożyczalnię rowerów.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013