Język:

Aktualności

Nowe inspiracje na świętokrzyskim szlaku Green Velo!

5 marca 2020

Jedziesz szlakiem Green Velo i szukasz inspiracji? Chcesz gotowy pakiet turystyczny? Pobierz wydawnictwa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

„Moja droga” – hasło przewodnie Europejskich Dni Dziedzictwa 2020

5 marca 2020

W tym roku organizatorzy EDD chcą zwrócić uwagę na „drogę” przez historię, jaką musiał przebyć nasz naród by odzyskać niepodległość, a której przejście ukształtowało naszą narodową tożsamość.

"SIEMIATYCZE Blisko" - konkurs plastyczny

3 marca 2020

W ramach miejskich obchodów 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce, Siemiatycki Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrza Miasta Siemiatycze ogłasza konkurs plastyczny pn. Siemiatycze Blisko.

Czas na Kaziuki!

29 lutego 2020

Kaziuki to wydarzenie, które odbywa się od niemal 400 lat. Tradycja wywodzi się z Wilna. Pierwotnie jarmark odpustowy w dzień świętego Kazimierza (4 marca), obecnie - trzydniowy kiermasz połączony z występami artystycznymi.

Kobieta Gospodarna Wyjątkowa - rusza wielki konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

27 lutego 2020

Koła Gospodyń Wiejskich dbają o tradycję. Dzięki nim możemy dalej cieszyć się smakiem domowej szarlotki czy podziwiać misterne rękodzieło. Najbardziej aktywne koła wziąć mogą udział w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Nowe ścieżki rowerowe w regionie świętokrzyskim

27 lutego 2020

Miłośnicy aktywnego wypoczynku już cieszą się na myśl o trzech nowych ścieżkach rowerowych w regionie świętokrzyskim. Dwie z nich poprowadzą przez najpopularniejsze obszary górskie w Świętokrzyskim Parku Narodowym , a jedna przez południowe łagodne wzniesienia.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013